מאמרים

על תרפיות נוספות

טיפול באמנות-הוא שיטה בפסיכותרפיה בו נעשה שימוש בטכניקות של אמנותחזותית כמו ציור, פיסול וכדומה.הטיפול באמנות הוא אחת משיטות הטיפול בתוך תחום טיפול בהבעהויצירה.הטיפול באמנות משלב תאוריות מסורתיות של פסיכותרפיה, טכניקות מתחום הפסיכולוגיה ותאוריות הנוגעות לתהליכי יצירה ולמאפיינים השונים של חומרי האמנות והשימוש בהם.

טיפול בבעלי חיים-התחום מתבסס על מפגשים ישירים עם בעלי חיים שונים המפתחים ומעצמים יכולות בתחומים רבים ומגוונים, את השימוש בתפקודים מוטוריים, תקשורתיים ורגשיים.הקשר המשולש של מטופל – בעל חיים – ומטפל שונה מכל קשר טיפולי אחר שכן בעל החיים הוא גורם מקשר המאופיין בראש ובראשונה בקבלה ללא תנאים, אמצעי חי ומגיב בעל יכולת תגובה ספונטנית, מגע וקשר בלתי אמצעי. היתרון של הטיפול באמצעות בעלי חיים:בעזרת הקשר עם החיות ניתן לעקוף הרבה מהמחסומים וההתנגדויות שיש בטיפול בקשר בין אישי, מה שיכול לאפשר מקום נוח וטבעי יותר למפגשים הטיפוליים.

עובדות סוציאליות- בית הילדים בורך במערך של עובדות סוציאליות שמלוות את ילדי הבית במהלך חייהם בבית הילדים. העובדות הסוציאליות מנהלות את תיקיהם האישיים של הילדים, הן אמונות על רווחתו של הילד ונוגעות בכל אחד מתחומי חייו. ברמה הרגשית, בקשר מול המשפחה, בקשר מול הקהילה ובית הספר. תפקידה לדאוג כי לכל ילד עליו היא אמונה יש מסגרת חיים יציבה ככל האפשר וכי ניתן לו המענה הטוב ביותר על מנת לאפשר לו חיים נורמטיביים ככל האפשר. כמו כן כל עובדת סוציאלית בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית עם התמחות לילד ונוער מקיימת במסגרת עבודתה מפגשים פרטניים עם כל הילדים. במסגרת פנימיית היום של בית הילדים אחראיות העובדות הסוציאליות לא רק על ילדי הפנימייה אלא אף על הדרכה וקשר עם ההורים. הדרכה זו היא תהליך אינטנסיבי ודינמי המבוסס על תכנית שנבנת עם כל משפחה באופן פרטני על מנת לעשות הכל ולאפשר לילדים אלו להמשיך ולחיות בבית הוריהם.

 הכנה לחיים -במסגרת הכנת בגורינו לחייהם האזרחיים בשנתם האחרונה בבית הילדים אנו מעבירים להם מפגשים קבוצתיים על מנת להכינם לחייהן האזרחיים. המפגשים מועברים ומלווים על ידי פסיכולוגית ועובדת סוציאלית וכוללים מגוון גדול של נושאים שיאפשרו להם להכנס בצורה החלקה ביותר לחייהם הבוגרים. בין הנושאים שמועברים לילדים הם: כלכלה, ביטוח לאומי, תלוש השכר, זוגיות, תהליכי פרידות (מול הפנימייה והצוות) וכדומה. באופן פרטני אנו דואגים לשבת עם כל אחד ואחת מבוגרינו ולעזור לו להכין אופק עזיבה על מנת שיוכל לקבל עבורו את ההחלטות הטובות ביותר עבורו ועבור עתידו.

הדרכות צוותיות- הצוות המקצועי שמלווה את ילדנו יום יום, שעה שעה עושה הכל על מנת לתת להם מענה מיידי לכל צורך או קושי שעולה. על מנת לספק להם את ההכוונה הטובה ביותר עובר הצוות הדרכות מקצועית הכוללת את האספקטים השונים בהן הוא נתקל כגון, ההתמודדויות עם כעסים, מתן חיזוקים חיוביים ושליליים, טיפול בהתנגדויות וכדומה. כל שכבת /מדריכים ורכזים נפגשים עם העובדות הסוציאליות ויחד בונים תכנית טיפול פרטנית לכל יל וילד ואנו עושים הכל על מנת לתת להם את המענה הטוב ביותר עבורם